Protezavimas kai trūksta visų dantų

Viso žandikaulio protezavimasDantų protezai

Jei pacientai neturi visų vieno žandikaulio dantų, paprastai jiems įdedami pilni dantų protezai. Nors daugeliui pacientų tai gali atrodyti puikus protezavimo būdas, būna tokių pacientų, kurie negali arba nepakenčia dantų protezų savo burnoje. Tai yra senas, klasikinis protezavimo būdas. Vienintelis šio būdo privalumas yra žema kaina. O trūkumų jis turi be galo daug. Kad ir kaip gerai ir tiksliai yra padaryti dantų protezai, jie visad turi judėjimą ir laisvumą, nes laikosi ant minkštųjų audinių, o tai sudaro didžiulius nepatogumus kramtant maistą ir kalbant. Protezams tvirtinti reikalingos pastos, prieš miegą dantų protezai turi būti išimami, išvalomi ir pamerkiami į vandenį ar specialų skystį iki ryto. Taip pat daugeliui žmonių  protezai sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą, nes kalbant bet kuriuo metu jie gali pasislinkti ar net iškristi.

Dantų implantai

Viso žandikaulio protezavimas dantų implantais gali vykti dviem būdais:

  1. Išimami protezai fiksuojami ant implantų.
    Situacija yra panaši į klasikinius protezus, tik tiek, kad jie yra fiksuojami ant implantų. O privalumų suteikia tikrai daug. Nebereikia tvirtinimo pastų, nes jie tvirtinasi specialiais fiksatoriais, patogu išimti ir įsidėti protezus. Suteikiamas stabilumas, nes protezas laikosi ant implantų, o ne ant minkštųjų audinių, tad jis ženkliai stabilesnis kramtant maistą ar kalbant. Stabilumo ir komforto lygį nusako implantų kiekis ant kurių fiksuojamas protezas. Minimalus implantų kiekis vienam žandikauliui yra du implantai, tokiu atveju implantai tik suteikia stabilumą ir didžioji protezų dalis laikosi ant minkštųjų audinių ir visiško komforto jums nesuteikia. Optimalus implantų kiekis yra keturi, šiuo atveju didžioji protezo dalis remiasi tik ant implantų. Šis metodas dar yra vadinamas  All on 4 (visi ant keturių). Dar didesnis patogumas ir stabilumas pasiekiamas kai jūsų protezą laiko šeši implantai, tokiu atveju apkrova tolygiai pasiskirsto ant implantų, o ne ant minkštųjų audinių. Tačiau šeši implantai padaro gana aukštą bendrą protezavimo kainą.
  2. Neišimami protezai ant impalntų.
    Tai pats moderniausias protezavimo būdas bedančiam žandikauliui. Jis žmogui suteikia pilną komfortą, jaučiatės lyg su natūraliais dantimis. Jų nebereikia išiminėti, jie yra stabilūs, atrodo lyg natūralūs žmogaus dantys. Neišimamam dantų lankeliui (protezui) laikyti paprastai reikalingi šeši implantai. Pagal jūsų biudžetą gali būti pasiūlyta kelias variantų iš ko bus pagaminti jūsų dantukai. Dažniausiu atveju yra naudojama metalo keramika, tai vienas iš pigiausių ir tvirčiausių sprendimų. Siekiant maksimalaus estetinio lygio galima rinktis iš cirkonio keramikos pagamintus dantukus, tie pasižymi tvirtumu ir estetika. Cirkonio keramikos kaina yra kur kas didesnė.

Pasikonsultuokite su savo odontologu ir sužinokite apie jus dominantį protezavimo metodą plačiau