Momentinė implantacija po danties pašalinimo

Momentinė implantacijaPo danties pašalinimo visi pacientai nori kuo greičiau atstatyti dantį. Šią galimybę suteikia momentinės implantacijos metodas, kuris sutaupo pacientui kelis mėnesius kurį jis turėtų laukti kol sugis kaulas po danties pašalinimo ir tik tada implantuoti. Tačiau  vertėtų įvertinti šios procedūros teikiamą naudą ir riziką. Momentinė dantų implantacija dažniausiai taikoma priekiniams dantims. Taip pat ji tinka, jei jūs neturite dantų visai. Jei tai priekinis dantis, savaime suprantama, kad dėl estetikos užpildyti esantį tarpą būtina iš karto. Tam tikslui po momentinės implantacijos yra pagaminama laikina dantų karūnėlė ar dantų tiltelis.

Idealiausias natūralių dantų pakaitalas yra dantų implantai, žinoma jei tik pacientas yra tam tinkamas. Nevisada yra galimybė atlikti momentinę implantaciją, dažnai tenka palaukti kaulo sugijimo. Implatacijos procedūros sėkmės procentas yra pakankamai aukštas ir siekia net 98%. Sėkmės įtakai turi ne tik kokybiški implantai, odontologo patirtis, bet ir paties paciento įpročiai, tokie kaip rūkymas ir higiena. Nesvarbu ar implantas įstatomas tą pačią dieną, kai išraunamas dantis, jis vis tiek turi prigyti prie kaulo. Šis procesas vadinamas oseointegracija.

Keletas svarbiausių veiksnių, į kuriuos atsižvelgiama sprendžiant, ar galima atlikti momentinę implantaciją:

  • ar ištrauktas dantis neturėjo infekcijos
  • Kaulo tankis
  • Kaulo kiekis
  • Kaulo defekto lygis po ištraukimo
  • Naudojami ilgesni dantų implantai
  • Paciento asmeniniai įpročiai (rūkymas, alkoholis)

Savaime suprantama, kad sėkmės tikimybė yra didesnė, kai implantacija atliekama po užgijimo, tačiau kai norima greitesnio dantų protezavimo, ši procedūra pasiteisina. Apie galimybę atlikti momentinę implantaciją, sprendimą priima odontologas. Apsilankykite odontologijos klinikoje ir pasikonsultuokite su gydytoju odontologu dėl dantų implantacijos.