Klausimai ir atsakymai apie implantus

Gydytojo atsakymai apie dantų implantusKoks yra danties implanto tarnavimo laikas?

Ilgalaikė dantų implantų sėkmė priklauso nuo kaulo kokybės, paciento sveikatos būklės, priežiūros namuose ir profesionalios burnos higienos dažnumo. Tinkamai prižiūrimas danties implantas gali tarnauti visą gyvenimą jo nekeičiant, skirtingai nei dantų tiltas, išimami daliniai ar pilni dantų protezai, kurie paprastai tarnauja apie penkiolika.

Kam tinka dantų implantai?

Beveik visi pacientai yra tinkami dantų implantavimui. Galimos tokios kontraindikacijos, kaip prastai kontroliuojamas cukrinis diabetas ir ypatingai didelis rūkymas. Norėdami sužinoti, ar esate tinkamas kandidatas, pasikonsultuokite su odontologu.

Kodėl turėčiau pasirinkti dantų implantus?

Pakeitus trūkstamus dantis implantais užtikrinamas aukščiausios kokybės funkcionavimas, stabilumas ir estetinė išvaizda. Jie yra aukšto lygio dantų protezavimo būdas, geriausia įvairių gydymo metodų alternatyva.

Iš kokių medžiagų gaminamas dantų implantas?

Paprastai jie yra gaminami iš gryno titano. Buvo atrasta, kad titanas yra biologiškai labiausiai suderinamas, tai reiškia, kad kaulas sugyja su implantu greičiausiai. Kai kurie implantai gaminami iš titano lydinių. Jie taip pat biologiškai suderinami, jie yra atsparesni tempimui ir lūžiams. Tokios lydynio sudėties implantas atlaiko didesnę kandimo jėgą; jis gaminamas iš titano, 6% aliuminio ir 4% vanadžio lydynio.

Ar gali taip būti, kad esu alergiškas titanui?

Alergija titanui pasitaiko labai retai, tačiau dažniausiai kartu su alergija kitiems metalams. Maždaug 4% visų patikrintų pacientų, kurie yra alergiški metalams, pasirodo esantys alergiški ir titanui. Susisiekite su alergologu ir pasitikrinkite, ar nesate alergiškas kitiems metalams. Tyrimai parodė, kad titano lydinio sudėtyje yra nikelio pėdsakų, atsiradusių gamybinio proceso metu. Alergija nikeliui gali būti neteisingai interpretuojama kaip alergija titanui.

Ar danties implantavimo metu jausiu didelį diskomfortą?

Paprastai jaučiamas minimalus diskomfortas. Visa procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Po operacijos bet kokį diskomforto jausmą galima kontroliuoti įprastais priešuždegiminiais vaistais. Daugelis pacientų nurodo, kad danties rovimas yra kur kas nemalonesnė procedūra.

Ar dantų implante gali atsirasti skylių ar kilti dantenų ligų?

Dantų implante negali atsirasti skylių, nes jie gaminami iš metalo. Tačiau pastebėtina, kad  galimos dantenų ligos ar kaulo nykimas. Geriausias būdas išvengti dantenų ligų yra geros burnos ertmės higienos palaikymas ir pastoviai atliekama profesionali burnos higiena.

Kaip turėčiau valyti implantus?

Vieną implanto laikomą karūnėlę reikėtų prižiūrėti taip pat, kaip ir kitus dantis – valant dantų siūlu ir šepetėliu. Ant implantų fiksuojamus dantų protezus galima išimti ir po tekančiu vandeniu išvalyti dantų protezams skirtu šepetėliu, o po juo esančius implantus išvalyti kaip atskirus dantis.

Ar implantų laikomos karūnėlės ir dantų protezai yra išimami?

Ant implantų karūnėlės yra uždedamos visam laikui, o jas nuimti gali tik odontologas. Ant implantų fiksuojamus dantų protezus galima išimti, kad galėtumėte išvalyti implantus ir protezus. Taip užtikrinsite ilgalaikę gerovę.

Ar dantų implantavimas gali sukelti komplikacijų?  

Komplikacijų gali pasitaikyti, tačiau labai retai. Dantų implantas gali nesugyti su kaulu ir iškristi. Jis gali skilti ar sulūžti. Gali kilti problemų implanto ir karūnėlės jungties vietoje. Įstatant implantą minkštuosiuose ir kauliniame audiniuose gali kilti infekcija arba uždegimas. Galima pažeisti apatinio žandikaulio nervą ir viršutinio žandikaulio sinusą arba nosies ertmę. Visos šios komplikacijos pasitaiko retai, paprastai mažiau nei 1% visų dantų implantavimo atvejų. Paprastai šias komplikacijas nesudėtinga panaikinti.

Po kiek laiko įstačius danties implantą galima naudoti juos kaip atramą karūnėlei, dantų tiltui ar protezui? 

Prieš pradedant protezavimą ant implantų reikia palaukti mažiausiai tris mėnesius, jei tai yra apatinis ir keturis – šešis jei tai viršutinis žandikaulis. Išskirtiniais atvejais, kai estetinė išvaizda aktuali, iškart po implantavimo operacijos galima naudoti laikinąją karūnėlę.

Kas yra nedelsiant įstatomas danties implantas?

Nedelsiant įstatomi yra įprasti dantų implantai, įstatomi į viršutinį arba apatinį žandikaulį tą pačią dieną po danties išrovimo. Ši procedūra dar vadinama momentine implantacija. Didžiausias nedelsiant įstatomo danties implanto privalumas yra tas, kad pacientui nereikia laukti 2-3 mėnesių kol užgis po danties rovimo. Tačiau šio būdo taikymui yra privalomos sąlygos į kurias odontologas privalo atsižvelgti.

Kuriuos dantis galima pakeisti dantų implantais?

Danties implantasgali pakeisti bet kurį dantį. Odontologo naudojama danties implanto rūšis priklauso nuo trūkstamo vieno ar kelių dantų vietos burnoje, jų rūšies ir esamo kaulo kiekio.