Kaulo priauginimo operacija

OperacijaKada yra reikalingas kaulo priauginimas? Jei jums reikia išrauti dantį ir jūs planuojate įsistatyti vieną ar kelis dantų implantus, jums reikėtų išsaugoti išrauto danties vietoje kaulinio audinio kiekį. Kai dantis išraunamas, paprastai jį supęs kaulas ima nykti, kitaip tariant absorbuotis. Kiek kaulas sunyks, priklauso nuo jo kokybės, kiekio ir sandaros. Paprastai tankus kaulas būna tvirtesnis, todėl alveolinio kaulo netenkama mažiau. Labai korėtas, iš prigimties retas kaulas absorbuosis labiau.

Priklausomai nuo anatominės srities, net ir nedideli kaulo pokyčiai gali neigiamai įtakoti danties impalntavimui skirtą vietą. Siekiant išvengti papildomų procedūrų danties implantavimo metu ar prieš  implanto įsriegimą, reikėtų rimtai apsvarstyti, kaip išsaugoti išrauto danties vietą.

Siekiant išsaugoti išrauto danties sritį danties priauginimui, gali prireikti kaulo priauginimo procedūros, kurios metu užpildoma išrauto danties įduba ir kai kuriais atvejais, siekiant apsaugoti persodintą kaulą, įduba uždengiama membrana.

Kaulo priauginimui toje srityje, kurioje buvo išrautas dantis, gali būti naudojamos įvairios medžiagos. Tai gali būti sintetinės kaulo priauginimui skirtos medžiagos, gyvūnų kaulai, mirusių donorų kaulai ar paties paciento kaulas. Patalpinus medžiagą įduboje, išrauto danties sritį supantis kaulas tampa tvirtesnis ir atsparesnis absorbcijai. Atlikus kaulo priauginimo operaciją kaulas stabilizuojamas ir tampa tinkamas dantų implantavimui.

Kaulo priauginimo operacijos kainos gali skirtis. Paprastai kaulo priauginimas kainuoja apie 500 – 2000Lt. Kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų ir jų kiekio. Įprastoje odontologijos klinikoje kaulo priauginimo kaina gali būti žemesnė nei pas burnos chirurgą ar periodontą.

Jei svarstote apie galimybę įsistatyti dantų implantus ir jums reikia išrauti dantį, jums gali reikėti kaulo priauginimo operacijos. Pasikonsultuokite apie tai su odontologu.