Estetinis plombavimas

estetinis-plombavimasEstetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu sluoksnis po sluoksnio atstatomi pažeisti dantys. Jei niekada neturėjote gražių dantų ar dėl vienų ar kitų priežasčių jų netekote, neverta nusiminti: šis gydymo būdas leis turėti tokius dantis, kokių norite.
Estetinis plombavimas tinka įvairiais dantų pažeidimų atvejais: jei dantys nuskilę, nutrupėję, nudilę ar išretėję, taip pat tada, kai dantys pažeisti karieso. Tai puikus būdas padailinti dantų formą, užtaisyti tarpus tarp dantų ar atstatyti traumų metų pakitusią dantų išvaizdą. Estetinis plombavimas taikomas ir tuo atveju, kai dantys pagelsta ar paruduoja, ar kai senos dantų plombos pakeičia spalvą ir norima, kad jų spalva nebesiskirtų nuo natūralių dantų spalvos.
Jei vien estetinis aspektas jūsų neįtikina, atkreipkite dėmesį, kad dantų plombavimas yra reikšmingas ir dėl kitų priežasčių. Jei pažeisti dantys nėra gydomi, jie irsta. Kai emalis nėra apsaugotas, dantys – ne tik jautrūs ir skausmingi, bet ir neatsparūs bakterijoms, kas sukelia įvairias dantų ligas. Be to, plombavimo metu pagerinama kramtymo kokybė.
Didžiausias estetinio plombavimo privalumas yra tas, kad nėra gadinamos sveikos danties dalys (pavyzdžiui, jie nėra šlifuojami). Atvirkščiai, stengiamasi palikti kiek įmanoma daugiau natūralių danties audinių, tad dantys lieka gyvybingi. Be to, plombavimo medžiagos labai panašios į natūralius danties audinius, o jų įvairovė – itin didelė, tad yra galimybė atkurti individualią danties išvaizdą (derinant spalvą, blizgesį, formą bei kitus danties bruožus). Kompozicinės medžiagos – kokybiškos ir ilgaamžės, tad rezultatas – tvirti, blizgantys ir natūraliai atrodantys dantys.
Svarbu ir tai, kad procedūra yra neskausminga, o gydymas ilgai netrunka, paprastai pakanka vieno ar dviejų vizitų. Yra galimybė vieno vizito metu atkurti 4-6 dantis. Adaptacinis periodas taip pat nekelia ypatingų problemų. Žinoma, galimas nedidelis diskomfortas, toks kaip dantenų maudimas, paraudimas, nežymus kraujavimas ar dantų jautrumas, bet visi šie požymiai neturėtų trukti ilgiau nei dvi savaites.
Klaidingai manoma, kad estetinis plombavimas yra atliekamas tik priekiniams dantims. Šis gydymo būdas taikomas ir krūminiams dantims, atkuriant jų natūralią formą. Skiriasi nebent gydymo tikslas: krūminiai dantys plombuojami ne tiek dėl estetiškumo, kiek dėl kramtymo kokybės. Bet kai kuriais atvejais estetinis plombavimas nėra atliekamas: pavyzdžiui, jei pažeidimas yra giliai po dantenomis, jei pažeista danties šaknis ar beveik nelikę danties vainiko audinių. Bet kokiu atveju pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją odontologą, nes tik jis gali geriausiai įvertinti dantų būklę bei paskirti tinkamiausią gydymą.
Dantys, kurie buvo tvarkomi estetinio plombavimo metu, nereikalauja ypatingos priežiūros. Vienintelė rekomendacija – plombavimo dieną nevalgyti dažančių produktų. Tačiau nereikėtų pamiršti laikytis elementarios burnos higienos taisyklių: kiekvieną rytą ir vakarą valyti dantis su dantų šepetėliu ir pasta, naudoti tarpdančių siūlą bei burnos skalavimo skystį. Tiesa, rekomenduojama nenaudoti kieto dantų šepetėlio bei abrazyvinių medžiagų turinčių dantų pastų (kitu atveju dantys gali prarasti blizgesį, o nupoliruoto danties paviršius bus suardytas). Nemažiau svarbu reguliariai lankytis pas dantų priežiūros specialistą, kadangi estetinio plombavimo metu įdėtos plombos turi būti poliruojamos. Nepamirškite, kad profesionali burnos ertmės higiena – geriausia profilaktika nuo bet kokių dantų ligų, be to, labai svarbu, kad dantų ligos būtų diagnozuojamos laiku.