Dantų protezavimas – ar tai sudėtinga procedūra?

Protezavimas ŠiauliuoseDantų protezavimo procedūros sudėtingumas priklauso nuo paciento dantų, kuriuos planuojama protezuoti, būklės. Dantų protezavimas atliekamas tais atvejais, kada netenkama vieno ar kelių dantų. Taip pat ir tuomet, kai pagal esamą dantų būklę, danties atstatyti plombavimo būdu nėra galimybės. Dažniausiai tai tokia būklė, kada natūralaus danties vainiko likutis yra mažiau nei 50 proc.

Pasak sbklinika.lt odontologų, protezai gali būti išimami ir fiksuotieji. Išimami protezai dažniau taikomi vyresnio amžiaus žmonėms, dažniau siekiant atkurti keletą dantų apatiniame arba viršutiniame žandikaulio lanke. Šie protezai yra pigesni, tačiau ne tokie komfortiški, juos reikia fiksuoti specialia tvirtinimo medžiaga ir kasdien išimti.

Protezuojant fiksuotuoju būdu, taikomi du pagrindiniai metodai: protezavimas tiltais arba kultiniais įklotais (štiftais). Šiais būdais galima atkurti tiek vieną, tiek kelis dantis, esančius vieną šalia kito.

Naudojant tiltus, suformuojamas karkasas, pasitelkiant gretimus dantis arba implantus. Toks protezavimas yra brangesnis, tačiau ilgaamžiškas ir patogus. Kultinis įklotas įtvirtinamas į paruoštą dantį ir ant jo cementuojamas laikinas vainikėlis.

Laikinas vainikėlis gaminamas iš plastiko, tačiau jis nėra ilgaamžis, nepatvarus, todėl su juo rekomenduojama išbūti ne daugiau kaip metus ar du. Po to jis turi būti pakeičiamas nuolatiniu vainikėliu.

Nuolatinis vainikėlis gaminamas individualiai, paėmus antspaudą, panašus į natūralų dantį. Parenkama artimiausia spalva natūralių dantų spalvai.

Vainikėlis gali būti gaminamas iš metalo keramikos, porceliano ar cirkonio keramikos. Pastarieji bemetaliai vainikėliai yra kokybiškesni, tačiau ir brangesni. Jie pralaidūs šviesai, todėl atrodo natūraliau, dantenos nepakeičia spalvos ir nejaučiamas specifinis skonis burnoje.

Kadangi reikalinga suformuoti pagrindą, ant kurio bus atliekamas protezavimas, protezavimo procedūros trunka ne vieno vizito metu. Nuimamas antspaudas laikino vainikėlio gamybai, vėliau ir nuolatiniam. Tam, kad pilnai atlikti protezavimą, gali prireikti 3-4 vizitų.