Dantų implantai ir protezavimas Kaune

Dantų implantavimas ir protezavimasDanties implantas yra nedidelis titano varžtelis, įsriegiamas į žandikaulį vietoj pažeisto ar iškritusio danties. Kadangi vis daugiau žmonių sužino apie dantų implantų teikiamus privalumus, per keletą pastarųjų metų jų populiarumas stipriai išaugo. Priešingai, nei natūralūs dantys, dantų implantai negenda ir tinkamai prižiūrimi gali tarnauti daugelį metų. Dantų implantai atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys. Odontologijos klinikoje Kaune atliekamos dantų implantavimo ir protezavimo paslaugos.  Visą dantų protezavimo procedūrą, panaudonat implantus, Kauno odontologijos klinikos odontologai skirsto į keturis pagrindinius etapus.

Konsultacija

Pirmojo vizito metu nustatoma, ar esate tinkamas kandidatas dantų implantams. Odontologas išsamiai ištirs jūsų sveikatą, pasižymės esamas problemas ir problematiškas vietas. Tai labai svarbi gydymo proceso dalis; šio vizito metu aptariamas ir paskiriamas viso dantų gydymo planas. Šio vizito metu gali prireikti padaryti rentgeno nuotrauką ar kompiuterinę tomografiją, kad gydytojas įsitikintų, jog yra pakankamai kaulinio audinio dantų implantams išlaikyti. Tuomet jums bus atspausdinta detali ataskaita su siūlomomis dantų gydymo alternatyvomis. Į šią ataskaitą bus įtrauktas ir atskiras dokumentas, kuriame bus nurodyti galimi gydymo pavojai. Taip pat plane bus nurodyta, kelių vizitų prireiks ir kokia gydymo kaina, norimiems rezultatams pasiekti.

Implantacija

Šio vizito metu atliekama implantavimo procedūra. Tai nedidelė chirurginė procedūra, kurios metu įpjaunamos dantenos, žandikaulyje pragręžiama skylutė vadinama „lože“, į kurią specialiais įrankiais įsriegiamas implantas. Dantenos susiuvamos. Odontologijos klinikoje Kaune Implantavimas gali būti atliekamas taikant vietinę nejautrą , sedaciją ar net pilną narkozę. Dažniausiai naudojama vietinė nejautra. Paprastai procedūros metu vienam implantui įsriegti prireikia maždaug vienos valandos. Po implantacijos implantas trims mėnesiams paliekamas sugyti su žandikauliu .

Protezavimas

Parėjus gijimo laikotarpiui, dantų implantas būna jau suaugęs su kaulu ir įsitvirtinęs žandikaulyje. Šios stadijos metu jūsų žandikaulis tvirtai laiko dantų implantą, ant kurios bus atliekamas protezavimas. Atspaudas nuimamas nuo implanto ir jį supančių dantenų. Odontologas atspaudą perduoda Kauno dantų technikos laboratorijai, kurioje pradedamos gaminti dantų karūnėlės, kurios bus pritvirtintos prie dantų implantų. Paprastai gamyba trunka apie 10 dienų. Tuomet odontologui lieka tik pritvirtinti dantų karūnėlę ar kitą protezinę konstrukciją prie dantų implantų.

Dantų protezavimo sprendimai ant implantų

Priklausomai nuo prarastų dantų kiekio, jų vietos ir situacijos galimi įvairūs dantų protezavimo sprendimai ant implantų. Odontologai Kaune išskiria tokias pagrindines situacijas protezuojant ant implantų:
Trūksta vieno danties. Tai pats paprasčiausias protezavimo atvejis. Pagaminama individuali danties karūnėlė kuri tvirtinama ant implanto.
Trūksta kelių dantų vienoje eilėje. Šiuo atveju galimas 3-4 dantų tiltelis tarp implantų.
Visai nėra dantų. Šioje situacijoje protezavimas galimas išimamais protezais, fiksuojamais ant implantų arba neišimamais protezais. Išimamų protezų privalumas yra tas jog bendra protezavimo kaina yra ženkliai žemesnė, tačiau komforto lygis tai pat yra prastesnis. Dantų protezavimas ant implantų neišimamais protezais gali būti prilyginamas natūraliems dantims, nes komfortas ir išvaizda lyg natūralių dantų.

Jeigu susidūrėte su dantų problemomis ir gyvenate Kaune ar galite atvykti į Kauną, apsilankykite konsultacijoje pas Kauno odontologus. Čia jums bus suteikta visa reikiama informacija.