Dantų implantacija ir galimos problemos

Implantavimo pooperacinės problemosDauguma dantų implantų prigyja sėkmingai, nesukeldami jokių sunkumų, sėkmės rodiklis yra aukštas ir siekia net 98%. Tačiau nedrįstume teigti, kad niekada nekyla jokių problemų, dėl kurių reikėtų susirūpinti. Jums derėtų pasikonsultuoti su savo odontologu arba periodontologu apie individualius jūsų poreikius ir danties implanto atmetimo riziką, kad galėtumėte priimti tinkamą sprendimą įsistatyti dantų implantus, ar ne.

Danties implanto atmetimas yra terminas, kurio nenorėtų išgirsti nė vienas turintis juos pacientas. Implantas gali būti atmestas dėl įvairių priežasčių; kai kurias jų gali kontroliuoti pacientai, tačiau ne visas. Kadangi dantų implantacijos procedūros yra brangios ir gali pareikalauti nemažai paciento laiko, svarbiausia pacientui yra nesudaryti sąlygų, dėl kurių implantas galėtų neprigyti. Šiame straipsnyje bus išdėstyta keletas dalykų, kuriuos galėtų padaryti nešiojantis dantų implantus pacientas, kad sumažintų  atmetimo tikimybę. Pacientai, kurie kruopščiai laikysis šių pasiūlymų, žymiai sumažins tikimybę, kad danties implantas iškris.

Dantų implantacija nėra tinkama visiems. Jūsų burnos ertmė turi būti sveika, o burnoje turi būti pakankamai sveiko kaulo, galinčio išlaikyti dantų implantus. Po pirmos konsultacijos jūsų odontologas ištirs jūsų dantis, padarys jūsų dantų rentgeno nuotraukas. Jūs privalote pateikti savo odontologui jūsų vartojamų receptinių ir nereceptinių vaistų sąrašą, taip pat atsakyti į keletą labai svarbių medicininių klausimų, kadangi paprastai dantų implantacijai reikalingos trys chirurginės procedūros.

Viena didžiausių klaidų, kurias daro dauguma pacientų, tai skiria daug laiko ieškodami odontologo už mažiausią kainą vietoj gero specialisto. Mėginimas dantų implantacijai išleisti kaip įmanoma mažiau pinigų nėra gera mintis. Net nedidelė klaida pacientui gali kainuoti keletą tūkstančių litų. Renkantis odontologą jūs norite rasti specialistą, kurio paslaugos kaina mažiausia, tačiau kuris turėtų gerą reputaciją pildant pacientų lūkesčius. Danties implantas gali būti atmestas, jei pacientas tinkamai jo neprižiūrėjo gijimo proceso metu. Viena dažniausiai pasitaikančių to priežasčių yra nepakankama asmens burnos higiena. Labai svarbu atidžiai laikytis odontologo nurodymų. Jei jums kyla klausimų, užduokite juos prieš palikdami odontologijos kliniką. Jei jaučiate stiprų skausmą ar patinimą, nedelsiant susisiekite su savo odontologu. Tai – rimtas požymis, kad jums gali būti kilusi infekcija.

Pasirinkę kompetetingą odontologą nebūtinai išvengsite danties implanto atmetimo. Kai kuriais atvejais tai atsitinka dėl paciento nerūpestingumo. Po danties implantacijos daugumai pacientų duodami specialūs nurodymai, ką jie turėtų ir ko negli daryti keletą dienų ar savaičių po procedūros. Tie pacientai, kurie nusprendžia nesilaikyti odontologo nurodymų, stipriai padidina atmetimo tikimybę. Taigi, planuojantieji šią procedūrą turėtų būti pasiruošę šiek tiek pasiaukoti, kad užtikrintų, jog jų investicija nenueis šuniui ant uodegos.

Pacientai gali išsaugoti danties implantą net kilus tam tikriems nesklandumams, nesvarbu, ar jie būtų kilę dėl odontologo, ar paciento kaltės. Jei šalia danties implanto pajutote skausmą ar keistą pojūtį, būtinai nedelsiant susisiekite su savo odontologu. Skausmas gali būti pirmasis požymis, kad atsirado infekcija. Tokiais atvejais odontologo pagalba reiškia labai daug.