Cirkonio keramika

Cirkonio keramikos dantysCirkonio keramika yra brangesnė nei metalo keramika, bet odontologai vieningai sutinka, kad cirkonio keramikos karūnėlės yra kur kas geresnis pasirinkimas:

  • Cirkonio keramikos dantų karūnėlės yra ne mažiau tvirtos ir stiprios nei metalo keramikos dantų karūnėlės, jos yra funkcionalios ir visiškai atsparios lūžiams, dilimui ir pažeidimams – tai ilgaamžis dantų protezavimo būdas.
  • Protezavimo rezultatas – maksimalus estetiškumas. Cirkonio keramika yra lengvai modeliuojama ir leidžia atkurti natūralaus danties išvaizdą pritaikant formą, spalvą bei dydį. Karūnėlės yra laidžios šviesai, todėl dirbtinio danties skaidrumas niekuo nesiskiria nuo natūralaus danties skaidrumo.  Svarbu ir tai, kad išvengiama metalo spalvos juostelės prie dantenų krašto.
  • Cirkonio keramika yra puikiai toleruojama burnos audinių (tinkama metalui alergiškiems žmonėms) ir nedaro jokios įtakos burnos receptoriams.
  • Cirkonio keramika yra tinkama ir priekinių, ir krūminių dantų atstatymui, bet dėl savo estetiškumo yra rekomenduojama bent jau priekinių dantų restauravimui.

Metalo keramika

Metalo keramikos dantų karūnėlės yra gaminamos metalinę šerdį apliejant porcelianu. Metalo keramikos dantų karūnėlės yra pakankamai geras pasirinkimas daug išlaidauti nenorintiems žmonėms (metalo keramika yra pigesnė). Metalo keramika yra tvirta ir ilgaamžė, bet ji gali sukelti alergines reakcijas ir neigiamai paveikti burnos receptorius (burnoje bus juntamas metalo skonis). Estetinė metalo keramikos pusė taip pat turi trūkumų: karūnėlės nėra laidžios šviesai, todėl jų skaidrumas skiriasi nuo natūralių dantų, be to, laikui bėgant aplink dantį esantys minkštieji audiniai pasislenka ir išryškėja tamsi metalo linija.

Protezavimas – tai danties kietųjų audinių atkūrimas, išlaikant danties anatominę spalvą bei formą. Protezavimo darbai atliekami ant natūralių dantų arba ant implantų naudojant metalo ar cirkonio keramikos karūnėles.

Protezavimas ant natūralių dantų

Jei dantis yra stipriai pažeistas ir negali būti restauruotas įprastomis plombinėmis medžiagomis, jis yra nušlifuojamas ir ant jo užmaunama dirbtinė danties karūnėlė. Gali būti naudojamos metalo keramikos ar cirkonio keramikos karūnėlės. Jei danties ar greta esančių dantų apskritai nėra, nušlifuojami šalia kiaurymės esantys dantys ir ant jų pritvirtinamas karūnėlių tiltelis.

Protezavimas ant implantų

Protezavimas ant implantų yra pažangesnis būdas atkurti nesamiems dantims. Implantacijos metu į žandikaulio kaulą įsodinamas implantas, atstojantis natūralaus danties šaknį – vėliau ant jo nesunkiai atliekami protezavimo darbai nepažeidžiant greta esančių sveikų dantų. Protezavimui ant implantų yra taip pat naudojamos metalo arba cirkonio keramikos dantų karūnėlės.