Burnos higiena ir implantų priežiūra

Profesionai burnos higienaBurnos higiena yra būtina norint išlaikyti sveiką burnos ertmę. Tai ypač aktualu turint dantų implantus. Kadangi dantų implantai gaminami iš titano ar kitų biologiškai suderinamų medžiagų, juose neatsiranda skylių. Tačiau antra vertus, juos supantis kaulas linkęs nykti. Atraminių audinių uždegimas retėjant aplink danties šaknį esančiam kaului vadinamas periodontitu. Atraminių audinių uždegimas išretėjus kaului aplink implantą vadinamas periimplantitu. Periimplantitu dažnai suserga prastai prižiūrintys savo burnos ertmę pacientai. Nors burnos higienos svarbos chirurgas gali ir neakcentuoti, daugeliu atvejų po oseointegracijos arba implanto prigijimo prie kaulo svarbiausias veiksnys, lemiantis ilgalaikę implanto sėkmę, yra švaros ir sveikatos palaikymas. Danties implanto įgyjimas yra trumpas ir nesudėtingas procesas, tačiau jo priežiūra gali kelti daugiau iššūkių. Tai ypatingai aktualu pacientams, kurie namie prastai prižiūrėjo savo dantis. Į dantų implantą reikėtų žiūrėti kaip į investiciją, kuri suteikia puikią burnos ir bendrą sveikatos būklę, o taip pat ir patrauklią išvaizdą. Panagrinėkime burnos higieną ir dantų implantus plačiau.

Dantų implantus ir protezus ant jų reikia prižiūrėti taip pat, kaip ir savo natūralius dantis. Pagrindinis burnos higienos tikslas yra pašalinti dantų akmenis. Be galo svarbu nuvalyti dantų akmenis nuo karūnėlės ar implanto paviršiaus, ypatingai daug dėmesio skiriant aplink dantenų liniją esančiai zonai. Valydami dantis dantų siūlu jūs pašalinsite dantų akmenis, kurie kaupiasi tarpdančiuose. Taip pat labai svarbu reguliariai tikrinti, ar implanto sudedamosios dalys nejuda.

Paciento devizas dantų implantų higienai namuose yra „valyk dantų šepetėliu ir siūlu“.

Rekomenduojama įsigyti nuolatinį dantų šepetėlį ir pastą. Elektriniai dantų šepetėliai gali būti naudingi, nes jie efektyviau pašalina dantų akmenis. Tais atvejais, kuomet tarp dantų ir implantų arba tarp implantų yra dideli tarpai, vietoj dantų siūlo rekomenduojami verpalai, poimplantacinis dantų priežiūros rinkinys arba labai storas dantų siūlas. Šie gaminiai labai efektyviai šalina dantų akmenis, jais lengva naudotis.

Dantų implantų ir jų protezų higiena yra tokia pat svarbi, kaip ir natūralių dantų higiena. Gera burnos higiena užtikrins ilgalaikį implantų ir natūralių dantų stabilumą ir ilgametę burnos ertmės sveikatą.